Phalcon nedir.?

“Phalcon C dili ile hazırlanmış yüksek performans ve daha düşük kaynak tüketimi sunan bir çatıdır”.

Phalcon açık kaynak kodlu, yüksek performans için optimize edilmiş bir C-extension olarak PHP 5 framework yapısıdır.. Hazır PHP sınıfları olarak kullanıldığı için, C dili öğrenmek veya kullanmak gerekmez. Phalcon Ayrıca size uygulamanın ihtiyaçlarına göre esnek bileşenleri ile nesneleri kullanmak için birleştirilmiştir.

Phalcon sadece performansı için değil güçlü özellikleri, zengin ve kullanımı kolaylığı sağlar..!

Phalcon nasıl çalışır?

Bileşenler esnek bağlanmıştır. Phalcon ile hiçbir şey size dayatılmaz Bir birleştirme bileşeni olarak tam bir framewok ya da sadece bazı bölümlerini kullanmak için özgürsünüz.

Düşük seviye optimizasyonlar MVC tabanlı uygulamalar için düşük yük sağlar.

PHP için bir C-dili ORM kullanarak maksimum performans ile veri tabanları ile etkileşim gerçekleştirir.

Phalcon optimize için doğrudan PHP yapısına erişir.

Neden Phalcon gerekiyor.?

Her uygulama gereksinimleri ve görevleri bir başkasının farklıdır. Örneğin bazı uygulamalar görevleri sıralı yapmak ve nadiren değişen içerik üretmek için tasarlanmıştır. Bu uygulamalar herhangi bir programlama dili ya da çerçeve ile oluşturulabilir, genellikle ne kadar kötü tasarlanmış olursa olsun ön-uç önbelleğini kullanarak işlemleri hızlı gerçekleştirebilir.

Diğer uygulamalar istek değişikliği talep edildiğinde hemen içerik üretmek ve PHP ile tüm istekleri ele almak ve içeriği oluşturmak için kullanılır. Bu uygulamalar API’ler, yüksek trafik yükleri ile tartışma forumları, yorum ve katkı sağlanan siteler, istatistik uygulamaları, yönetici panoları, kurumsal kaynak planlamacıları (ERP), gerçek zamanlı veri ve daha fazla işlem girilen ilgili iş zekası yazılımları yüksek sayıda hit alan bloglar alışveriş siteleri olabilir.

Bir uygulama bileşenleri yavaş ise süreç olarak yavaş olacaktır. Phalcon geliştiricileri kendi uygulamalarını hızlı kod yazmaya konsantre olmalarını sağlayan çok hızlı bir özellikleri ilede zengin bir çerçeve sunuyor. Uygun kodlama süreçlerinin ardından, Phalcon daha az bellek tüketimi ve işleme döngüleri ile çok daha fazla işlevsellik ve isteklerinize cevap sunabilir.

daha detaylı bilgi için http://phalconphp.com/tr/